ארבע דרכים לקדם את הקבוצה הוירטואלית ברשת

אז החלטת להקים קבוצת תמיכה או העצמה וירטואלית, הגדרת הכל באפליקצייה: קהל היעד, מה יהיו התכנים, חוקי הקבוצה, שעות פעילות ועכשיו.... יאללה להביא משתתפים.

 

מכיון שאנחנו עוסקים במימד הדיגיטלי, מומלץ שערוצי השיווק יהיו דיגיטלים בעיקרם. הדבר הראשון שכדאי לחשוב עליו הוא התהליך שעובר המועמד לקבוצה. הוא ייתקל בפרסום של הקבוצה פעם או פעמיים וירצה לדעת יותר פרטים. מומלץ להקים דף נחיתה אינטרנטי יעודי שבו ניתן יהיה להשאיר פרטים ובכדי שתוכל ליצור עם המתעניין קשר בהמשך.

 

אז אחרי שהקמת את הדף, אלו ארבעה צעדים שמומלץ שתעשי. בפירוט הדרכים אתן דוגמאות לקבוצת הורים לילדים צעירים אך זה כמובן רלוונטי לכל קבוצה ונושא.

 

פוסטים בפייסבוק- קבעי קצב קבוע של פרסומים, פעם או פעמיים ביום והקפידי לכתוב משהו שקשור לנושא הקבוצה, לתכנים, לדילמות של המשתתפים. אפשר לתת טעימה של מה מתוכנן או עצה רלוונטית.

לדוגמא: פוסט עם תמונת ילד "תזכרו להגיד משהו אחד טוב לפחות לילד שלכם כל יום- שניכם תרוויחו".

 

פנייה לבעלי עניין- אנשים רבים תומכים ומקיפים את המשתתפים הפוטנציאלים בקבוצת התמיכה שלך. מומלץ לפנות אליהם ולספר על הקבוצה שנפתחת. ניתן למצוא אותם בקבוצות רלוונטיות בפייסבוק, אתרי אינטרנט, חיפוש ממוקד. חשוב לפנות בצורה שתעזור להם לראות את התועלת בקבוצה.

לדוגמא, פנייה לגננות או מורות בכיתות נמוכות והצעת הקבוצה כעוד כלי שהן יכולות להציע להורה שמתמודד עם קשיים.

 

פרסום בקבוצות- המשתתפים נמצאים שם איפשהוא ועכשיו צריך להגיע אליהם. הדרך הטובה היא לחשוב מה מעניין אותם ולחפש קבוצות פייסבוק רלוונטיות ולפרסם שם על הקבוצה. פרסום בקבוצות יכול להיות ספאם ויכול להיות בעל ערך, תלוי מה כותבים ואיך כותבים. נסה לחשוב מה הכאבים של המשתתפים, להציג אותם ואז טיפ, מחשבה או עצה רלוונטים.

בקבוצת הורים אפשר לכתוב- "הילד לא נרדם כבר שעות ואתה משוטט בקבוצת פייסבוק כדי למצוא פתרונות? אולי תשכב לידו, זה יכול לעזורJ ".

 

תגובות בדיונים ופורומים- אנשים רבים משתתפים בפורומים ודיונים ומשתפים. סביר שחלקם ישמחו להיות חלק מקבוצה יותר אינטימית וממוקדת, הרי הם כבר משתמשים במדיום. תגובות לדיונים שמכוונות את הקוראים לקבוצת תמיכה או העצמה ממוקדת בנושא היא דרך אפקטיבית לעניין משתתפים.

 

לא לשכוח להוסיף לינק לדף הנחיתה/קריאה לפעולה בסוף כל פוסט או פנייה. תני לאנשים הזדמנות לעשות משהו עם מה שכתבת. בהצלחה!