שלוש דוגמאות לקבוצות תמיכה מרחוק

 

התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת לנו לתמוך באנשים שבעבר לא ניתן היה לתמוך בהם. אנשים שחווים משבר נמצאים בבדידות ולרוב החוויה שלהם היא שמי שלא חווה את מה שהם עוברים לא יבין על מה מדובר.

קבוצת שווים של אנשים המתמודדים עם אותו משבר משנים את חווית הבדידות. "צרת רבים חצי נחמה" מעולם לא הייתה יותר מדויקת.

 

7chairs   היא פלטפורמה המאפשרת לתמוך קבוצתית בכל אדם בכל מקום. לאחרונה חצינו את קו 1000 המשתתפים בקבוצות התמיכה השונות. רצינו לשתף בשלוש דוגמאות לקבוצות שהתקיימו:

1.     קבוצה לחולי סרטן - בקבוצה השתתפו 6 חולים, בגילאי 55-65, המתמודדים עם סרטן. הקבוצה נפגשה למשך שמונה מפגשים, פעם בשבוע למשך שעה וחצי. בין הנושאים שעלו היו ההתמודדות עם המחלה, היחסים עם בני המשפחה, שיתוף של הרגשות של המשתתפים, דברים משמעותיים בחיים, חוויות וזכרונות.

 

2.     קבוצה להורים לילדים על הרצף- בקבוצה השתתפו 5 הורים, בגילאי 35-45, לילדים על הרצף. הקבוצה נפגשה למשך שמונה מפגשים, פעם בשבוע למשך שעה וחצי. במהלך המפגשים עלו נושאים כמו יחסים עם מוסדות החינוך, עם מטפלים חיצוניים, עם המשפחה המורחבת, התחושות של ההורים, בקשת עזרה, החוויה ההורית.

 

 

3.     מפגש לאנשים שעברו גירושים- במפגש השתתפו 6 משתתפים, בגילאי 35-45. המפגש ארך שעה וחצי שעלו נושאים כמו היחסים עם הילדים, יחסים עם הגרוש/ה, ריבוי התפקידים.